Держгеокадастр України - спеціальна служба державного значення, яка опікується завданнями картографічного, геодезичного спрямування, а також безпосередньо самого кадастру. Утворений у 2014 році, по суті він є цілісною системою, що містить вичерпну інформацію про всі ділянки землі, які присутні в межах державних рубежів нашої країни. Завдяки тому, що "держгеокадастр" використовує у своїй роботі сучасні інформаційні технології, уся наявна в службі інформація завжди доступна не лише фахівцям, а й звичайним відвідувачам.
Основні напрямки діяльності
До компетенції цієї служби входить широкий перелік обов'язків, а саме:
- Кадастр і фіксація нових відомостей. Земельний кадастр України надає можливість бачити та отримувати всю необхідну інформацію, яка стосується якісної та кількісної характеристики землі. Всі ці відомості своєчасно вносяться співробітниками служби. Інформація заздалегідь перевіряється, систематизується і впорядковується відповідно до єдиних правил законів країни.
- Послуги адміністративного характеру. Оскільки питання, що належать до сфери діяльності "держземагентства" України, передбачають отримання величезної кількості інформації різного виду, то свої угоди українські громадяни можуть здійснювати тільки з урахуванням цих відомостей. Тому надання адміністративних послуг, пов'язаних із цими питаннями, відіграє важливу роль у роботі служби.
- Землевпорядкування та охорона землі. Кадастр земельний в особі представників служби дає змогу здійснювати діяльність, спрямовану на створення сприятливої екологічної обстановки, а також на охорону земельних ресурсів.
- Сертифікація фахівців. Пріоритетним напрямком роботи служби можна назвати оформлення сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію своїх співробітників. Фахівці, які отримали офіційний дозвіл для виконання своїх функцій, мають право вести топографо-геодезичні роботи, здійснювати інвентаризацію земель і виконувати інші види своєї служби. Крім того, "Держ зем кадастр" постійно веде оновлюваний держреєстр землевпорядників і геодезистів.
- Облік ринку землі. Сайт "держгеокадастру", відвідати який може будь-який користувач, дає змогу отримати відомості про земельний потенціал нашої країни. Примітно, що близько 70% земельних ресурсів України належить до сільськогосподарських угідь, що дає можливість нашій країні бути потужним конкурентом на всесвітньому ринку землі.
Структура служби
Державний кадастр України передбачає наявність певних структурних підрозділів, кожен з яких відповідає за свій фронт робіт. Іншими словами, апарат служби складається з таких ділянок:
- Департамент геокадастру - здійснює загальне керівництво і взаємодіє з іншими кадастрами та інформаційними системами;
- Департамент забезпечення діяльності служби - забезпечує аналітичну роботу та взаємодію з органами державної влади;
- Департамент землеустрою, використання та охорони земель - займається питаннями земельних ресурсів загального та сільгосппризначення;
- Департамент кадрової політики та персоналу - відповідає за роботу з кадрами;
- Департамент міжнародного співробітництва та ринку земель, до сфери діяльності якого входить, зокрема, й аукціонна діяльність;
- Департамент контролю, який проводить нагляд за використанням земель за призначенням;
- Департамент фінансового забезпечення, який веде роботу з бухобліку, планування та інше.
Весь перелік підрозділів служби можна знайти на сайті держгеокадастру України, основним завданням якого є якісне інформування відвідувачів щодо питань, пов'язаних із землеустроєм та іншими проблемами.
Держкомзем України: офіційний сайт
Крім актуальної інформації та останніх новин про роботу служби, на сторінках сайту можна побачити, де саме і на яких умовах проводяться земельні аукціони. Тим, кому необхідно вирішити питання на місцях, надаються відомості про територіальні органи служби. Відвідувачі "Держгеокадастру" України на сайті також можуть дізнатися повний список центрів адміністративних послуг.
Важливою особливістю служби є те, що вона надає можливість для відвідувачів скористатися електронними послугами "держгеокадастру". Сайт служби рекомендує замовити їх онлайн у будь-який зручний час без черг і обмежень. При цьому варто зазначити, що "держземкадастр" на сайті пропонує користування деякими адмінпослугами без авторизації в особистому електронному кабінеті, що є надзвичайно зручним та суттєво економить час кожному.
Відвідати офіційний сайт держгеокадастру України