+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Укладення договорів оренди
Отримати консультацію експерта 

Замовити

Оренда земельної ділянки – це один із різновидів тимчасового користування землею, при якому власник землі не використовує її особисто, а на підставі договору передає в користування орендарю для ведення ним підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк (від 1 до 49 років), а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

 

Згідно із чинним законодавством, орендарями землі можуть бути:

  • Фізична або юридична особа;
  • Особи без громадянства;
  • Нерезиденти держави.

В свою чергу орендодавцями можуть бути:

  • Власники землі;
  • Органи виконавчої влади в особі Держгеокадастру, якщо земля знаходиться в державній власності;
  • Органи місцевого самоврядування, якщо земля знаходиться у комунальній власності.

Якщо земельна ділянка, що планується до передачі в оренду є новоствореною (тобто раніше нікому в оренду не передавалась, не має визначених (виділених) меж і кадастрового номера), то власнику землі потрібно замовити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, і лише після його створення і отримання кадастрового номера можливо укласти договір оренди земельної ділянки.

Якщо земельна ділянка, яка планується до передачі в оренду була раніше сформована і у власника є документи, що підтверджують цей факт (акт на постійне користування землею або старий договір оренди), то власнику землі необхідно замовити технічну документацію із землеустрою для присвоєння ділянці кадастрового номеру.

Тільки після отримання всіх необхідних документів на земельну ділянку з’являється можливість укладення договору оренди між орендодавцем і орендарем. 

Після укладення договору, орендар офіційно набуває статус користувача земельної ділянки та має законне право будувати та реєструвати будівлі та споруди, що розташовуються на ділянці, а також відчужувати власність.

Оренда земельної ділянки, чи це легко?

На перший погляд дана процедура здається простою і легко виконуваною, але за фактом в 99% випадках громадяни стикаються із перешкодами і труднощами, які суттєво гальмують бажаний результат. Як показує практика без кваліфікованої юридичної допомоги і досвідчених землевпорядників укласти коректний договір оренди землі на вигідних для Вас умовах практично неможливо! І, на жаль, це загрожує не тільки втраченим часом і нервами, але часто і значними фінансовими втратами.

Оскільки, відповідно до ст. 14 Конституції України та ст. 1 Земельного кодексу України земля – це основне національне багатство, що знаходиться під особливою охороною держави, до договору оренди земельної ділянки висуваються додаткові вимоги, які важливо враховувати при його укладенні. Недотримання загальноприйнятого порядку передачі земельних ділянок в оренду може призвести до визнання договору недійсним і  до невиправданих матеріальних витрат.

Наші спеціалісти нададуть  кваліфіковану юридичну допомогу при укладенні договору оренди земельної ділянки, включаючи звернення до уповноважених органів і отримання необхідних документів.

Перш ніж укласти договір про надання консалтингових послуг, ми детально вивчаємо документи і виявляємо всі підводні камені пов’язані із землею, зіставляємо документи із містобудівною документацією, виявляємо обмеження, що можуть бути наявними на земельній ділянці, проводимо повний аналіз і вибудовуємо найбільш ефективну стратегію, що дозволить виконати роботу в найкоротші строки з мінімальними затратами для замовника.

При цьому ми гарантуємо виконання роботи у визначені строки і укладення договору оренди з найбільш вигідними для Вас умовами.

Довірте вирішення Ваших земельних питань професіоналам!


Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати