Згідно із чинним законодавством, орендарями землі можуть бути:
- Фізична або юридична особа;
- Особи без громадянства;
- Нерезиденти держави.
В свою чергу орендодавцями можуть бути:
- Власники землі;
- Органи виконавчої влади в особі Держгеокадастру, якщо земля знаходиться в державній власності;
- Органи місцевого самоврядування, якщо земля знаходиться у комунальній власності.
Якщо земельна ділянка, що планується до передачі в оренду є новоствореною (тобто раніше нікому в оренду не передавалась, не має визначених (виділених) меж і кадастрового номера), то власнику землі потрібно замовити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, і лише після його створення і отримання кадастрового номера можливо укласти договір оренди земельної ділянки.
Якщо земельна ділянка, яка планується до передачі в оренду була раніше сформована і у власника є документи, що підтверджують цей факт (акт на постійне користування землею або старий договір оренди), то власнику землі необхідно замовити технічну документацію із землеустрою для присвоєння ділянці кадастрового номеру.
Тільки після отримання всіх необхідних документів на земельну ділянку з’являється можливість укладення договору оренди між орендодавцем і орендарем.
Після укладення договору, орендар офіційно набуває статус користувача земельної ділянки та має законне право будувати та реєструвати будівлі та споруди, що розташовуються на ділянці, а також відчужувати власність.
Оренда земельної ділянки, чи це легко?
На перший погляд дана процедура здається простою і легко виконуваною, але за фактом в 99% випадках громадяни стикаються із перешкодами і труднощами, які суттєво гальмують бажаний результат. Як показує практика без кваліфікованої юридичної допомоги і досвідчених землевпорядників укласти коректний договір оренди землі на вигідних для Вас умовах практично неможливо! І, на жаль, це загрожує не тільки втраченим часом і нервами, але часто і значними фінансовими втратами.
Оскільки, відповідно до ст. 14 Конституції України та ст. 1 Земельного кодексу України земля – це основне національне багатство, що знаходиться під особливою охороною держави, до договору оренди земельної ділянки висуваються додаткові вимоги, які важливо враховувати при його укладенні. Недотримання загальноприйнятого порядку передачі земельних ділянок в оренду може призвести до визнання договору недійсним і до невиправданих матеріальних витрат.
Наші спеціалісти нададуть кваліфіковану юридичну допомогу при укладенні договору оренди земельної ділянки, включаючи звернення до уповноважених органів і отримання необхідних документів.
Перш ніж укласти договір про надання консалтингових послуг, ми детально вивчаємо документи і виявляємо всі підводні камені пов’язані із землею, зіставляємо документи із містобудівною документацією, виявляємо обмеження, що можуть бути наявними на земельній ділянці, проводимо повний аналіз і вибудовуємо найбільш ефективну стратегію, що дозволить виконати роботу в найкоротші строки з мінімальними затратами для замовника.
При цьому ми гарантуємо виконання роботи у визначені строки і укладення договору оренди з найбільш вигідними для Вас умовами.
Довірте вирішення Ваших земельних питань професіоналам!