+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Узаконення самобуду (узаконення самовільно зведених будівель)




Отримати консультацію експерта 

Замовити

Самовільне будівництво (самобуд) - це житлова або нежитлова споруда, яку було побудовано без відповідних дозвільних документів, без проєкту, а також із порушенням ДБН. За законом України, такий об'єкт не має жодного юридичного статусу, його не можна продати, купити, подарувати, прописатися в ньому, ввести комунікації (світло, газ, воду, каналізацію). Фактично подібні об'єкти мають цінність лише як будівельні матеріали, і власник земельної ділянки, на якій він побудований, не може вчиняти з такою нерухомістю правові дії.


ЧИ МОЖНА НЕ ВВОДИТИ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ САМОБУД?

Існує міф, що дешевше спочатку побудувати будинок чи нежитлове приміщення, а потім його зареєструвати. Але на практиці виявляється все навпаки, і реєстрація самобуду вийде вам значно дорожче ніж якби ви отримали необхідні документи ще до початку будівництва.
На додаток до вищесказаного, з правового погляду господар незаконно збудованого будинку, квартири та іншої самобуду не вважається власником цієї нерухомості. Тобто фактично він не може використовувати її за призначенням.

Таку нерухомість не можна купити/продати, подарувати, у неї неможливо прописатися, провести комунікації. А якщо ваш будинок постраждає внаслідок бойових дій, ви не зможете отримати відшкодування від держави

За нерухомість, збудовану без відповідних дозвільних документів, державою передбачено накладення штрафу в розмірі від двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (335 500 грн) до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (469 700 грн) Тож задля економії вашого часу, грошей та нервів ми наполегливо радимо зробити все вчасно та зареєструвати вашу нерухомість.

ВАРІАНТИ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ САМОБУДУ!

Залежно від того, який у вас об'єкт нерухомості і в якому році він був побудований, розрізняють кілька способів узаконення самобуду

  1. Якщо ваш будинок побудований після 2015 року, для його реєстрації вам необхідно пройти повну процедуру, яка передбачає отримання всіх необхідних дозвільних документів на будівництво (відповідно до категорії складності об'єкта будівництва)
  2. Якщо ваш будинок побудовано в період з 08.08.1992 по 09.04.2015, ви підпадаєте під будівельну амністію і можете ввести в експлуатацію нерухомість за спрощеною системою (згідно з категорією складності об'єкта будівництва)
  3. Якщо ваш будинок побудований до 08.08.1992 року, ви можете ввести його в експлуатацію за спрощеною системою на підставі технічного паспорта з присвоєнням поштової адреси

Для визначення, за якою процедурою буде дешевше і простіше узаконити вашу нерухомість, залиште заявку на сайті,
Наші фахівці детально вивчать документи, виявлять всі підводні камені і складуть правильну дорожню карту по вашому об'єкту 

Список документів, які надає замовник

Щоб почати процедуру узаконення самобуду, Вам необхідно надати наступний пакет документів:

  • Правовстановлюючі документи на землю;
  • Проектну документацію (за наявності);
  • Паспорт власника;
  • Ідентифікаційний код власника.

Для юридичних осіб додатково необхідний пакет юридичних документів. Під час роботи, можливо, будуть потрібні додаткові відомості.

Терміни та вартість консалтингової послуги

Ціна послуги залежить від складності процедури. Наприклад, чи потрібно витрачати час на отримання, будівельного, технічного паспорта або необхідна тільки реєстрація об'єкта нерухомості. Терміни, відповідно, також різнитимуться. Зазвичай вся процедура займає від 1 до 4 місяців.

Підсумок, який отримує замовник

Фахівці компанії ZEMEXPERT - висококваліфіковані юристи з багаторічним досвідом роботи. Під час легалізації самобуду в Харкові вони:

  • Ретельно вивчать подані документи;
  • Знайдуть оптимальну схему легалізації будови;
  • Нададуть необхідну консультацію;
  • Представлять інтереси замовника в органах місцевого самоврядування.

Підсумок нашої роботи - легалізація самобуду в найкоротші строки і без проблем!


Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Що таке будівельна амністія самобуду?

Під будівельну амністію потрапляють житлові будинки, дачні споруди, гаражі, лазні та інші споруди, які були побудовані в період з 05.08.1992 по 09.04.2015. Крім того, вони повинні відповідати таким вимогам:

 

- відповідати призначенню ділянки;

- мати площу не більше 300 м2;

- відповідати будівельним нормам.

 

Останній пункт передбачає технічне обстеження об'єкта.

Скільки коштує узаконити самобуд?

Вартість узаконення самобуду залежить від багатьох чинників, таких як:

 

- місце розташування самобуду;
- рік його побудови;
- площа (м2);
- наявність старого технічного паспорта на будинок (виданий до 08.08.1992);
- наявність правовстановлюючих документів на землю тощо. 

 

Щоб прорахувати вартість легалізації вашого самобуду, необхідно надати нашим юристам весь пакет наявних документів. Ми з ними ознайомимося і підготуємо детальну дорожню карту і кошторис для узаконення вашої нерухомості. 

Консультація безкоштовна

Варіанти узаконення самобуду

Існує кілька варіантів узаконення самобуду залежно від року побудови:

 

1. Узаконення будинку побудованого до 08.08.1992;

2. Узаконення будинку збудованого в період з 08.08.1992 по 09.04.2015;

3. Узаконення будинку побудованого після 09.04.2015.

 

Кожен з перерахованих вище варіантів передбачає свій пакет документів і певну, передбачену законом процедуру, за якою легалізується будинок

Як узаконити самобуд?

Узаконення самовільної забудови процес досить складний, і допущені помилки в процесі її легалізації можуть значно позначитися на підсумковій вартості роботи і термінах її виконання.

Тому щоб узаконити самобуд правильно і отримати юридично сильні документи, необхідно звернутися до компетентних фахівців, які мають достатній досвід у супроводі подібних питань.

Тільки цей факт може гарантувати відсутність проблем з Вашою нерухомістю в майбутньому, і збереже Ваш капітал, час і нерви

Как узаконить самострой по строительной амнистии?

Для узаконения (легализации) самостроя по строительной амнистии, Ваш дом должен быть построен в период с 08.08.1992 по 09.04.2015. Если же дом построен позже, вам необходимо пройти полную процедуру регистрации дома (согласно категории сложности объекта строительства)

Чи так необхідно легалізувати самобуд?

Узаконення самобудів: будинків, гаражів, лазень та інших будівель - це обов'язкова процедура, яка допоможе уникнути адміністративних санкцій аж до знесення. Власник об'єкта не може ним розпоряджатися повною мірою, оскільки не має прав власності. Тобто, не має можливості продати, подарувати, залишити у спадок або здати в оренду

Чи можна узаконити самобуд через суд?

Раніше дійсно була практика узаконення самобудів рішенням суду, і багато громадян спочатку будували нерухомість, а потім зверталися до суду для її узаконення. Сьогодні така практика НЕ ПРАЦЮЄ, і легалізувати самовільно збудовану будову рішенням суду Ви не зможете! Саме тому важливо визначити правильну стратегію, щоб заощадити час, гроші та нерви.

Які документи потрібні щоб узаконити самобуд?

Пакет документів для легалізації самобуду:

 

- Копія правовстановлюючих документів на землю;
- Копія паспорта та ідентифікаційного номера власника землі;
- Копія технічного паспорта на будинок (за наявності);
- Ескіз намірів забудовника (за наявності).
- Дозвільна документація на будівництво (за наявності).

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати