ЧИ МОЖНА НЕ ВВОДИТИ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ САМОБУД?
Існує міф, що дешевше спочатку побудувати будинок чи нежитлове приміщення, а потім його зареєструвати. Але на практиці виявляється все навпаки, і реєстрація самобуду вийде вам значно дорожче ніж якби ви отримали необхідні документи ще до початку будівництва.
На додаток до вищесказаного, з правового погляду господар незаконно збудованого будинку, квартири та іншої самобуду не вважається власником цієї нерухомості. Тобто фактично він не може використовувати її за призначенням.
Таку нерухомість не можна купити/продати, подарувати, у неї неможливо прописатися, провести комунікації. А якщо ваш будинок постраждає внаслідок бойових дій, ви не зможете отримати відшкодування від держави
За нерухомість, збудовану без відповідних дозвільних документів, державою передбачено накладення штрафу в розмірі від двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (335 500 грн) до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (469 700 грн) Тож задля економії вашого часу, грошей та нервів ми наполегливо радимо зробити все вчасно та зареєструвати вашу нерухомість.
ВАРІАНТИ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ САМОБУДУ!
Залежно від того, який у вас об'єкт нерухомості і в якому році він був побудований, розрізняють кілька способів узаконення самобуду
- Якщо ваш будинок побудований після 2015 року, для його реєстрації вам необхідно пройти повну процедуру, яка передбачає отримання всіх необхідних дозвільних документів на будівництво (відповідно до категорії складності об'єкта будівництва)
- Якщо ваш будинок побудовано в період з 08.08.1992 по 09.04.2015, ви підпадаєте під будівельну амністію і можете ввести в експлуатацію нерухомість за спрощеною системою (згідно з категорією складності об'єкта будівництва)
- Якщо ваш будинок побудований до 08.08.1992 року, ви можете ввести його в експлуатацію за спрощеною системою на підставі технічного паспорта з присвоєнням поштової адреси
Для визначення, за якою процедурою буде дешевше і простіше узаконити вашу нерухомість, залиште заявку на сайті,
Наші фахівці детально вивчать документи, виявлять всі підводні камені і складуть правильну дорожню карту по вашому об'єкту
Список документів, які надає замовник
Щоб почати процедуру узаконення самобуду, Вам необхідно надати наступний пакет документів:
- Правовстановлюючі документи на землю;
- Проектну документацію (за наявності);
- Паспорт власника;
- Ідентифікаційний код власника.
Для юридичних осіб додатково необхідний пакет юридичних документів. Під час роботи, можливо, будуть потрібні додаткові відомості.
Терміни та вартість консалтингової послуги
Ціна послуги залежить від складності процедури. Наприклад, чи потрібно витрачати час на отримання, будівельного, технічного паспорта або необхідна тільки реєстрація об'єкта нерухомості. Терміни, відповідно, також різнитимуться. Зазвичай вся процедура займає від 1 до 4 місяців.
Підсумок, який отримує замовник
Фахівці компанії ZEMEXPERT - висококваліфіковані юристи з багаторічним досвідом роботи. Під час легалізації самобуду в Харкові вони:
- Ретельно вивчать подані документи;
- Знайдуть оптимальну схему легалізації будови;
- Нададуть необхідну консультацію;
- Представлять інтереси замовника в органах місцевого самоврядування.
Підсумок нашої роботи - легалізація самобуду в найкоротші строки і без проблем!