+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Викуп / оренда комунальної власності (земля та споруди)
Отримати консультацію експерта 

Замовити

Викуп (оренда) об'єктів комунальної власності - це доволі заплутане і непросте завдання, пов'язане із серйозними ризиками для потенційного власника (користувача) нерухомістю. Для викупу (оренди) об'єктів комунальної власності необхідно володіти досконалими знаннями законодавчої бази і величезним досвідом, тому що ця процедура має безліч підводних каменів. Тому, щоб уникнути критичних помилок і невиправданих витрат, рекомендуємо звернутися до компетентних юристів, які спеціалізуються на вирішенні подібних питань.

Якщо Ви плануєте викупити або орендувати об’єкт комунальної власності і Ви не знаєте з чого почати, а державні органи не дають чітких рекомендацій, правильним рішенням буде звернутись до професіоналів команди ZEMEXPERT. Наші юристи проаналізують Ваш запит, дадуть кваліфіковану оцінку по можливості реалізації поставлених задач, і після затвердження всіх деталей приступлять до виконання замовлення.

Як викупити землю під будівлею у міста 

Викуп землі під будівлею має масу нюансів. Перше, що потрібно враховувати - тип земельної ділянки, що також визначає умови викупу. Можливо кілька варіантів викупу землі у міста:

 • викуп під наявною спорудою, на яку оформлено право власності;
 • викуп незабудованої земельної ділянки.

Викуп землі під приміщенням без власника можливий, якщо невідомо, хто будував будівлю, або на неї не було оформлено всі документи. У цьому випадку спочатку виконується узаконення споруди. Якщо існуюча споруда юридично законна, оформити право власності на землю в Харкові можна за таким планом дій:

 1. Подача заяви на отримання "мовчазної згоди" для розроблення проєкту відведення земельної ділянки.
 2. Проведення геодезичних робіт.
 3. Погодження проєкту.
 4. Присвоєння кадастрового номера;
 5. Ухвалення рішення про надання земельної ділянки.

Це тільки один сценарій можливого викупу комунального майна. На практиці їх безліч. Варто бути готовим до того, що оформлення землі у власність у Харкові - це довга процедура, яка вимагає не просто підготовки, а й знання всіх юридичних тонкощів.

Продовження договору оренди на землю в Харкові

Договір оренди земельної ділянки укладається строком від 3 до 49 років. Якщо раніше зазначений строк закінчився, його можна продовжити. Під час пролонгації договору оренди на землю встановлюється новий строк оренди. Крім того, якщо договір закінчився, але на землю претендує кілька кандидатів, перевага надається попередньому орендарю.

Щоб скористатися цим переважним правом на продовження договору, мають бути виконані певні умови. Наприклад:

 • стан землі відповідає встановленим вимогам;
 • орендну плату сплачено повністю і без затримок;
 • виконано зобов'язання згідно з договором.

Якщо ухвалено рішення про продовження договору оренди в Харкові, він оформляється на нових умовах. У новому договорі може бути змінений термін оренди, орендна плата та інші деталі. Самостійно займатися оформленням договору або загалом його пролонгацією однозначно не варто, оскільки є ризик упустити важливі деталі.

Наші спеціалісти допоможуть Вам викупити (орендувати):

 • Земельну ділянку під будівлею;
 • Кімнату в комунальній квартирі;
 • Приміщення комерційного призначення;
 • Приміщення промислового призначення;
 • Об'єкти соціальної сфери;
 • Земельні ділянки.
 • Продовжити існуючий договір оренди на землю;

Механізм викупу об’єктів комунальної власності залежить від багатьох факторів. Тому кожну конкретну ситуацію викупу та оренди ми детально аналізуємо і надаємо найбільш оптимальний механізм, із врахуванням побажань замовника.

ВАЖЛИВО! Рекомендуємо Вам скористатися консалтинговими послугами виключно професіональних і досвідчених юристів, так як в даній сфері існує багато недоброзичливих посередників, які не виконують своїх обов’язків.


Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Які об'єкти комунального майна можна викуповувати та орендувати?

Викуп і оренда комунальної власності зачіпає такі об'єкти: приміщення комерційного або промислового призначення, об'єкти соціальної сфери, земельні ділянки з будівлями і без них, кімнати в комунальних квартирах.

Як оформити землю у власність, якщо на ній уже є будова?

Викуп землі під будівлею, на яку є право власності, виконується в кілька етапів. Спочатку подається весь необхідний пакет документів, проводяться геодезичні роботи, узгоджується підготовлений проєкт, реєструється кадастровий номер і тільки після цього органи місцевого управління ухвалюють рішення про відведення земельної ділянки в оренду.

Скільки триває процес викупу землі під приміщенням?

У середньому, на це відводиться до 6 місяців, але точні терміни залежать від конкретної ситуації. Тривалість викупу комунальної власності залежить від обраного об'єкта і наявності всієї необхідної документації.

Як орендувати землю під будівлею, якщо вона не узаконена?

Перший крок - узаконення споруди. Це злегка збільшує терміни підготовки договору про оформлення землі в оренду в Харкові. Щойно споруда набуде законного статусу, дії будуть такими ж, як і в разі оренди землі під будовою, що юридично узаконена.

Чому краще довірити укладення договору оренди та викупу землі в Харкові фахівцям?

Оренда комунального майна - це складна юридична процедура, яка передбачає безліч нюансів. Потрібно не просто обрати об'єкт і оформити договір, а й знати особливості конкретного типу об'єкта. Ще більше тонкощів зачіпає оформлення договору. Кожен зазначений у ньому нюанс має юридичну силу, яка може зіграти як на користь, так і проти орендаря.

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати