+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Розпаювання фермерського господарства, приватизація землі та СФГ




Отримати консультацію експерта 

Замовити

Згідно статті 32 земельного кодексу України (ЗКУ) та статті 13 Закону від 19.06.03 р. №973-IV "Про фермерське господарство" члени СФГ  мають право отримати безоплатно у приватну власність (приватизувати) земельні ділянки, надані ім у користування, із земель комунальної або державної власності, у розмірі земельної частки (паю). В теорії все це звучить просто, але на практиці ця процедура практично ніколи не працює і викликає дуже багато спірних моментів, унаслідок чого громадянам не вдається приватизувати землі фермерського господарства.

Що таке "Фермерське Господарство" (СФГ)

Фермерське господарство - це форма підприємницької діяльності громадян України, яки виказали бажання виробляти товарну сільхозпродукцію, з метою реалізації та отримання прибутки. Ця діяльність відбувається на земельних ділянках наданних членам СФГ у користування та/або в у власність (в тому числі в оренду).

Земельні ділянки, які надаються громадянам мають цільове призначення

  • для ведення особистого селянського господарства;
  • для товарного сільськогосподарського виробництва;
  • для ведення фермерського господарства.

Членами СФГ (фермерського господарства) можуть виступати: подружжя, іх батьки, діти старше 14 років та інші члени сім'ї та родичи, яких об'єднані спільною метою: веденням фермерського господарства. 

Умови приватизації (розпаювання) земель "Фермерського Господарства"

Згідно ЗКУ та закону 973, члени СФГ мають право приватизувати землю за таких умов:

  • земельная ділянка вже була надана Фермерському Господарству або членам ФГ у постійне користування, у власність чи оренду (тут важливо зауважити, що права на володіння та використання земельними ділянками, що знаходяться у власності членів ФГ, здійснює безпосередньо Фермерське господарство;
  • розмір земельної ділянки відповідає розміру земельної частки (паю) члена сільгосп-підприємства, яке розташоване на території відповідного органа місцевого самоврядування;
  • особа, яка планує приватизувати земельну ділянку раніше не набувала права власності на земельну частку (пай)
  • якщо на території фермерського господарства є зареєстровані будівлі, які відчуджені членами ФГ, останні можуть скористатися правом на приватизацію землі під цими будівлями.

Як розпаювати (приватизувати) земельну ділянку для фермерського господарства?

Процесс розпаювання (приватизації) земель СФГ дуже скландний та має багато підводних каменів. Це завдання вирішується тільки комплексно, і вимагає від виконавця великого досвіду виконання подібних робіт і знання всіх тонкощів законодавства та специфіки цієї галузі. 

Тож якщо у Вас є необхідність у приватизації (розпаюванні) земель фермерських господарств та СФГ, Ви 100% звернулися за адресою!

Команда ZEMEXPERT профільно спеціалізується на приватизації (розпаюванні) земель СФГ. Наш послужний список складається з десятків успішно виконаних подібних робіт у Харківській, Полтавській та інших областях України, і ми з радістю допоможемо у вирішенні вашого питання будь якої складності! 

З нами ви гарантовано отримаєте результат! 



Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати