+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Приватизація земельної ділянки з будинком




Отримати консультацію експерта 

Замовити

Законом про Державний земельний кадастр встановлено спрощену можливість приватизації земельної ділянки, на якій розташований зареєстрований житловий будинок. А саме, якщо на земельній ділянці розташовано житловий будинок, право на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників таких об'єктів на підставі розробленої технічної документації щодо встановлення меж. Цільове призначення цієї земельної ділянки - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Після розроблення, технічна документація завантажується через електронні сервіси Держгеокадастру і потрапляє на розгляд Державному кадастровому реєстратору. Реєстрація здійснюється протягом 14 календарних днів, після чого замовнику видається Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, у якому зазначено всю детальну інформацію про земельну ділянку: її адресу, площу, цільове призначення, унікальний кадастровий номер, а також форму власності.

Існує два варіанти розвитку подій після присвоєння кадастрового номера земельній ділянці (за бажанням власника):

  • Завершення приватизації земельної ділянки.
  • Укладення цивільно-правової угоди на житловий будинок (продаж житлового будинку або його успадкування)

У разі, якщо власник житлового будинку виявляє бажання завершити розпочату приватизацію, то він подає технічну документацію разом із Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку до органу місцевого самоврядування (або органу виконавчої влади) на території якого розташована земельна ділянка. Даний орган приймає рішення про затвердження технічної документації, і передає земельну ділянку у приватну власність.

У разі, якщо власник будинку виявляє бажання продати/подарувати або вчинити іншу дію із зареєстрованим житловим будинком, то він звертається до органів нотаріату. Далі нотаріус вчиняє цивільно-правову угоду на житловий будинок (без приватизованої землі). Новий власник житлового будинку для оформлення на своє ім'я земельної ділянки на якій розташовано житловий будинок, звертається до землевпорядної організації для поновлення технічної документації на своє ім'я, і тільки після цього він подає технічну документацію разом з Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку до органу місцевого самоврядування (або органу виконавчої влади) на території якого розташована земельна ділянка. Даний орган приймає рішення про затвердження технічної документації, і передає земельну ділянку в приватну власність. Завершенням усіх перерахованих вище процедур (безоплатної приватизації земельної ділянки, на якій розташовано зареєстрований житловий будинок) є реєстрація в єдиному Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (Державний реєстр речових прав на нерухоме майно) земельної ділянки. Для цього майбутньому власнику землі необхідно подати необхідний пакет документів суб'єктам Державної реєстрації прав.


Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Как заказать приватизацию земельного участка под ключ?

Оптимальным решением, которое позволит ускорить приватизацию земельного участка с домом будет обратиться к специалистам ZEMEXPERT. В этом случае приватизация выполняется под ключ: собираются требуемые документы и разрешения от госорганов. 

Что указывается в извлечении из Государственного земельного кадастра?

Как только заказчик получает Извлечение из Государственного земельного кадастра, он может узнать подробную информацию о земельном участке. В том числе, указывается, где он расположен, какая его площадь, целевое назначение и форма собственности. 

Сколько длится приватизация земельного участка с домом?

В среднем, процедура приватизации земельного участка длится не более 14 рабочих дней, однако могут быть и исключения. Точные сроки зависят от того, как быстро удастся собрать требуемые документы и как быстро будет рассмотрено заявление. 

Что такое кадастровый номер?

Это уникальный номер, который присваивается земельному участку и закрепляется за ним. Используя кадастровый номер, можно со 100%-й точностью определить, где расположен земельный участок и какое его целевое назначение. 

Зачем необходимо приватизировать земельный участок?

Главная цель приватизации земельного участка с домом — подтвердить, что земля принадлежит конкретному владельцу. Он может распоряжаться ею, как пожелает: продать, построить дом, сдавать в аренду или подарить весь участок. 

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати