+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Узаконення балконів Харків (легалізація балкона під ключ)
Отримати консультацію експерта 

Замовити

Як зробити балкон легальним у 2023 році: все що потрібно знати

У Харкові та Харківській області багато власників квартир самовільно добудовують балкони. Мало хто при цьому займається легалізацією балкона і його правильним введенням в експлуатацію. Ігноруючи необхідність оформити документи, важливо пам'ятати про можливі обмеження і штрафи. Щоб уникнути цього, далі розповімо що потрібно, щоб узаконити балкон.

Що таке самобуд і чим він загрожує

Перед тим, як узаконити балкон, важливо розібратися з тим, що таке самобуд. Якщо простими словами, це споруда, побудована без необхідних дозволів. Часто, такі споруди виконуються з численними порушеннями. Це загрожує неприємними наслідками для всього об'єкта нерухомості. 

Якщо проігнорувати реєстрацію балкона, його самовільне будівництво і подальша експлуатація обійдеться солідним штрафом. Згідно із законодавством як штраф доведеться заплатити:

 • фізичним особам - мінімум 50 мінімальних доходів, неоподатковуваних податком;
 • ФОП і юридичним особам - від 36 прожиткових мінімумів.

Діють і додаткові обмеження. Якщо не узаконити балкон, продати об'єкт нерухомості за законом не можна буде. Також діють заборони на передачу його у спадок, обмін або використання як застави. Процес легалізації триває не один тиждень, тому цим питанням краще зайнятися заздалегідь. 

Варіанти узаконення балкона 

Введення балкона в експлуатацію можливе у двох варіантах - балкон уже є і його потрібно узаконити або тільки планується споруда і потрібно узаконити балкон з нуля. Розберемо кожен з варіантів детальніше. Якщо планується споруда, зробити її легальною можна, дотримуючись такого алгоритму дій:

 1. Отримати згоду від органу місцевої виконавчої влади, ОСББ і сусідів.
 2. Затвердити в будівельній організації дизайн-проект балкона.
 3. Оформити технічний паспорт.
 4. Зареєструвати право власності на прибудову в держреєстрі.

Якщо планується узаконення балкона на етапі, коли він уже побудований, алгоритм дій практично такий самий, але знадобиться заплатити штрафи за експлуатацію прибудови. Отримання необхідних дозволів до початку будівництва дасть змогу уникнути штрафів і позбавить від паперової тяганини в майбутньому. 

Необхідні документи для узаконення

Якщо хочете узаконити балкон під ключ, знадобляться такі документи:

 • паспорт/ID-карта власника та ІПН;
 • персональні документи всіх співвласників;
 • документ, що підтверджує право власності;
 • технічний паспорт квартири;
 • проектна документація;
 • заява до відповідних інстанцій;
 • письмова згода-підтвердження від усіх сусідів.

Якщо квартира перебуває у власності у кількох власників, легальне оформлення балкона можливе тільки, якщо вони всі згодні. Якщо хоча б один із співвласників буде відсутній або виявиться проти, таке питання регулюється шляхом звернення до суду.

Скільки коштує узаконити балкон у Харкові

Узаконення балкона - це платна процедура. Вартість завжди варіативна і розраховується з урахуванням таких факторів: 

 • місце розташування балкона й об'єкта нерухомості;
 • наявність усіх необхідних технічних документів;
 • відсутність конфліктних ситуацій із сусідами і співвласниками;
 • дотримання правил і норм під час забудови балкона. 

Мінімальна вартість такої процедури буде відома після вивчення всіх наявних документів. Оптимальним рішенням буде замовити супровід узаконення балкона. Юристи нашої компанії допоможуть оформити необхідні документи і розкажуть про всі нюанси легалізації. Це дасть змогу не тільки зробити балкон законним, а й позбавить від штрафів. Замовте дзвінок фахівця просто зараз і зробіть перший крок до легалізації балкона.


Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Чи обов'язково узаконювати балкон?

Так, ця процедура обов'язкова для всіх власників квартири. Якщо не легалізувати балкон, це загрожує штрафом - його розмір варіативний для фізичних і юридичних осіб. Додатково встановлюються обмеження на весь об'єкт нерухомості. 
 

Скільки коштує узаконити балкон?

Вартість легалізації балкона варіативна і залежить від декількох чинників: де розташована квартира, чи отримано згоду від усіх співвласників і сусідів, чи зібрані необхідні документи. Дізнатися точну вартість такої процедури можна після консультації з юристами. 

Що потрібно, щоб узаконити балкон?

Легалізація балкона - це довга процедура. Реалізувати її можна, якщо зібрати всі необхідні документи, отримати згоду від сусідів і всіх співвласників квартири і звернутися до державного реєстру. На процедурі легалізації мають бути присутні всі власники і співвласники нерухомості. 

Де отримати дозвіл на балкон?

Дозвіл на легалізацію балкона спочатку потрібно отримати у сусідів, ОСББ та органів місцевої виконавчої влади. Далі необхідно затвердити будівельний проєкт і оформити технічний паспорт. Тільки після цього реєструється право власності в спеціальному реєстрі. 

Як узаконити балкон у Харкові?

Є два варіанти узаконення - самостійний або за допомогою юристів компанії ЗЕМЕКСПЕРТ. Другий варіант передбачає супровід легалізації балкона в Харкові. Фахівці проконсультують з усіх питань і допоможуть зібрати пакет необхідних документів з їх подальшою реєстрацією.

Чи можна самостійно узаконити балкон?

Самостійна легалізація балкона можлива, якщо зібрати всі необхідні дозволи та документи. Однак є низка юридичних нюансів, які загрожують втратою часу і нервів. Щоб уникнути зайвої тяганини і прискорити узаконення балкона, найкращим рішенням буде довірити це фахівцям компанії ЗЕМЕКСПЕРТ.

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати