+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Оформлення права власності на земельний пай




Отримати консультацію експерта 

Замовити

Ще не оформили пай? Якщо не встигнути зареєструвати сертифікат на пай до 1 січня 2025 року, його можна втратити.

До цієї дати кожному власнику сертифіката на земельну частку необхідно узаконити пай. Усі пайові землі, які не будуть оформлені належним чином, автоматично стануть безхазяйними. Щойно терміни оформлення спливуть, такі ділянки передаються в комунальну власність територіальних громад.

Жорсткі терміни реєстрації права власності на земельний пай визначено на законодавчому рівні.

А именно статьей 13 закона Украины «О порядке выделения земельных участков». Перед тем как перейти к процедуре узаконивания пая, разберем что такое пай и как правильно оформить все документы, если есть сертификат на землю. 

Що таке сертифікат на пай

Сертифікат на земельну частку - це документ, у якому засвідчується право власника на таку ділянку. У ньому додатково вказуються дані про вартість цієї ділянки в гривнях і її площу. Для позначення площі використовуються умовні кадастрові гектари. 

Але є нюанс: сертифікат на земельний пай не підтверджує володіння цією ділянкою. Відповідно він не реєструється в кадастровому реєстрі і не визначає чіткі межі ділянки. Іншими словами, сертифікат - це лише підтвердження того, що гіпотетично власник, якщо пройде всі етапи узаконення, може володіти паєм. 

Саме узаконення паю передбачає отримання витягу з Державного реєстру. Він підтверджує право власності на цю ділянку. 

Щойно таку процедуру буде пройдено й оформлено всі необхідні документи, земельна ділянка або пай отримає чітко окреслені межі. При цьому власник зможе розпоряджатися і використовувати пай на свій розсуд.

Як зареєструвати право власності на пай

Щоб узаконити пай у Харкові та Харківській області, необхідно пройти процедуру легалізації земельної частки. Розберемо її покроково з урахуванням усіх нюансів:

  1. Власник сертифіката на пай звертається із заявою про реєстрацію до відповідних органів місцевого самоврядування (ОМС).
  2. ОМС ухвалює рішення про виділення паю в натурі та видає дозвіл на розроблення проєктної документації. 
  3. Власник сертифіката підписує договір про розроблення технічної документації із сертифікованим землевпорядником.
  4. Виконується реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі. Після цього власник отримує виписку або витяг ДЗК про земельну ділянку. 
  5. Власник сертифіката звертається до ОМС із заявою про затвердження технічної документації. У ній обов'язково встановлені межі земельної ділянки та зазначено про її передачу у власність. 
  6. ОМС затверджує технічну документацію і передає пай у власність. 

Саме так коротко виглядає процедура реєстрації права власності на пай. На кожному з етапів потрібні певні документи. Їх ми далі розглянемо детальніше.

Документи для узаконення паю

Для того щоб узаконити пай необхідно підготувати такі документи:

  • сертифікат на земельну ділянку (пай);
  • копія паспорта та ІПН.

На етапі оформлення проектної документації список необхідних документів розширюється. Крім зазначених вище документів потрібно надати рішення ОМС на розробку технічної документації із землеустрою. 

Також для розгляду органом місцевого самоврядування питання про затвердження технічної документації та передання у власність земельної ділянки знадобиться надати технічну документацію із землеустрою та Витяг з Державного земельного кадастру.

Чи є нюанси в легалізації паю?

На перший погляд зареєструвати право власності на земельний пай легко. Необхідно лише зібрати необхідні документи і звернутися до низки державних інстанцій. Якщо цього не зробити до 1 січня 2025 року пай буде загублений або іншими словами він виявиться невитребуваним. Така земельна ділянка передається в комунальну власність.

Наші фахівці докладуть усіх зусиль, щоб Ви могли оформити право власності на земельний пай у максимально короткий термін. Для цього Ви можете замовити послугу узаконення земельного паю під ключ.


Коментарі
Додати коментар
* Поля обов'язкові для заповнення


До цієї сторінки немає коментарів

Поширені запитання

Що таке сертифікат на пай?

Сертифікат на земельний пай - це документ, у якому засвідчується право власника володіти цією ділянкою. У ньому вказується площа частки землі в кадастрових гектарах і потенційна вартість ділянки. Щоб стати законним власником паю і мати право ним розпоряджатися, необхідно обміняти сертифікат на виписку з Державного реєстру. Вона підтверджує право власності на земельну ділянку. 

Що буде якщо не зареєструвати сертифікат на пай?

Процедура оформлення права власності на земельний пай має чіткі терміни. Якщо не встигнути її завершити до 1 січня 2025 року, земельна частка стане безхазяйною і перейде у власність громади, де розташований пай. Терміни можна продовжити, якби була вагома причина затримки. Такі ситуації розглядаються в індивідуальному порядку. 

Які документи потрібні для узаконення паю?

Є 3 основні документи, необхідні для оформлення права власності на пай: сертифікат на земельний пай, копія паспорта власника та його ІПН. Додатково готується проєктна документація із землеустрою та встановлення меж ділянки, а також необхідно отримати витяг із Державного реєстру про присвоєння кадастрового номера. 

Скільки за часом триває легалізація паю?

Точні терміни узаконення земельного паю залежать від того, як швидко будуть зібрані необхідні документи і підготовлена технічна документація. Також терміни залежать від органів місцевого самоврядування, які видають необхідні дозволи. 

Куди звертатися для оформлення права власності на пай?

Щоб спростити реєстрацію права власності на пай, ми пропонуємо замовити цю процедуру під ключ. Фахівці ZEMEXPERT володіють належними знаннями і ресурсом, щоб максимально спростити і прискорити отримання виписки з реєстру.

Замовити консультацію Залиште номер телефону і ми Вам передзвонимо

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати