+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

Харківська обласна державна адміністрація

ХОДА - це важливий держ. орган, який належить до системи державної влади нашої країни. У рамках професійних повноважень, він є важливим і основним органом на території ввіреної адміністративної, територіальної області. Цей орган контролює всі економічні, матеріальні, технічні ресурси на ввіреній території.

Вперше цей виконавчий орган було засновано 5 липня 1995 року. Відтоді цей юридичний підрозділ надає допомогу громадянам України, які звертаються до нього за певними послугами та з особистими питаннями. Голову цього адміністративного органу призначає Президент України.

Представники цього органу мають повне право виносити на голосування обл. рад ті питання, які безпосередньо стосуються виконання не тільки делегованих повноважень, а й інших не менш важливих і відповідальних рішень.

Харківська обласна адміністрація: функції


Керівники певних структурних відділень мають повне право в межах особистої компетентності видавати важливі накази, які є обов'язковими до виконання всіма співробітниками даного відділу.

До основних функцій обласної адміністрації необхідно віднести:

 • Здійснення виконавчо-розпорядчих повноважень з питань, що стосуються місцевого значення, встановлених законодавством України;
 • Здійснення окремо взятих державних повноважень, обов'язкових до виконання;
 • Прийом та обслуговування громадян за розробленим графіком;
 • Надання юридичних та консультаційних послуг;
 • Розробка законопроєктів, які стосуються місцевого бюджету;
 • Виконання законопроєктів соціального, культурного та економічного значення.


Що являє собою Харківська обласна державна адміністрація?


ХОДА - найбільш важливий орган на території Харківської області. Її голова в обов'язковому порядку і в установлений час звітує перед радою, а також перед громадою про виконану роботу за певний проміжок часу. Основні питання, які розглядаються на подібних зборах - це:

 • Питання, які стосуються розподілу бюджетних коштів;
 • Програми соціального, культурного та економічного розвитку регіону;
 • Делеговані повноваження представників влади.


Але все ж необхідно пам'ятати про те, що обласна рада має повне право висловити свою недовіру до голови адміністрації. На підставі цього та з урахуванням усіх пропозицій, Президент нашої держави ухвалює серйозне та обґрунтоване рішення про зняття голови зі своєї посади.

Харківська облдержадміністрація в рамках своїх основних повноважень спрямовує діяльність районних рад і веде ретельний контроль за ними. При цьому голова ОДА має повноваження скасовувати ухвалені рішення голів районних адміністрацій, які суперечать Конституції та законам нашої країни.

Органи обласної адміністрації:

 • Беруть участь у розвитку освіти, медицини, торговельних відносин;
 • Здійснюють необхідні заходи для забезпечення необхідних потреб населення;
 • Організовують на ввіреній території електро-, газо- і водопостачання,
 • Створюють усі необхідні умови для надання транспортних послуг;
 • Здійснюють певні заходи, що стосуються захисту та охорони населення тощо.


Харківська обладміністрація: структура


Керівники основних підрозділів ОДА залишають за собою повноваження скасовувати ухвалені головами відповідних підрозділів та управлінь рішення, які суперечать законодавству нашої держави.

ОДА має статус юридичної особи, а також володіє власним банківським рахунком, має індивідуальну печатку з гербом України та власним найменуванням, а також інші печатки, штампи та бланки, без яких просто не обійтися в процесі щоденної діяльності.

Усі структурні підрозділи затверджуються на засіданні ради обласної адміністрації. До загальної структури цієї організації можуть бути включені не тільки галузеві, тобто функціональні органи, а й територіальні.

Галузеві органи включають у себе департаменти, адміністративні відділи, управління. До територіальних органів належать усі округи, районні та сільські.

Якщо ви хочете бути в курсі всіх значущих для Харківської області подій, пропонуємо вам відвідати сайт ХОДА. Тут розміщені найважливіші та найцікавіші події, які відбулися на цій адміністративній території. На сайті розташована тільки актуальна і достовірна інформація та новини про життя області, тому ви не пропустите жодної значущої і важливої події регіону, в якому ви проживаєте. Зручне управління сайтом дає змогу в найкоротші терміни знайти необхідну інформацію і тим самим заощадити Ваш час.

Відвідати сайт ХОДА

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати