+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

23.11.24

Чи можна приватизувати землю в період дії воєнного стану

Одночасно із запровадженням воєнного стану в Україні почав діяти і мораторій на безоплатну приватизацію ділянок. З одного боку, це ускладнило можливість узаконити землю під будинком або на присадибній ділянці, але з іншого - дозволило захистити частину громадян від можливих негативних наслідків. Але все ж варто враховувати, що мораторій стосується не всіх, і є ситуації, в яких можливо провести приватизацію. Саме їх і слід розглянути.

Коли приватизація землі в Харкові можлива

Незважаючи на мораторій, існує низка випадків, у яких приватизація ділянки для громадян України можлива. Передача землі з державної власності в приватну може проводитися в декількох випадках:

  • якщо фізична особа, яку цікавить приватизація землі, має раніше отриманий сертифікат на пай. Але важливо пам'ятати, що такий варіант актуальний тільки до кінця 2024 року. З 1 січня 2025-го всі невитребувані паї будуть повернуті громаді;
  • якщо приватизацію земельної ділянки з будинком розпочато ще до 2013 року, але досі не отримано держакт. У цій ситуації вона можлива з тієї причини, що Державний реєстр речових прав на нерухоме майно почав функціонувати тільки після 1 січня 2013 року;
  • якщо земельна ділянка була передана в експлуатацію до 2002 року. При цьому документами, які актуальні в цьому випадку, можуть стати, наприклад, держакти на право постійного користування ділянками або довічного володіння землею, що можуть бути успадковані, записи, зроблені в земельно-шнурових книгах сільськогосподарських організацій, записи, занесені в погосподарських книгах сільських рад або в реєстрових книгах виконавчих комітетів міських та сільських рад і кілька інших;
  • якщо на ділянці знаходиться об'єкт нерухомості, що належить тому, хто збирається узаконити землю під будинком. Навіть якщо земля не була приватизована до введення мораторію, власник будинку, гаража, комерційної будівлі може претендувати на приватизацію;
  • якщо ділянка надана у користування відповідно до Декретного рішення, яке почало діяти з 26 грудня 1992 року. Але важливо розуміти: щоб приватизація земельної ділянки під житловим будинком або іншим варіантом будівель була можлива, інформація про неї має бути в Державному земельному кадастрі.

В каком случае еще возможно приватизировать земельный участок

Попередні кілька пунктів є найпоширенішими варіантами, згідно з якими навіть під час дії мораторію можлива приватизація земельної ділянки в Харкові та області, а також по всій Україні. Але існує ще один актуальний варіант для тих, хто хоче узаконити землю біля свого будинку - на підставі судового рішення. Якщо воно є на руках, то можна розраховувати на переведення землі з державної у приватну власність. 

Приватизація землі особливо важлива для тих, у кого зруйнований будинок унаслідок воєнних дій. Важливо своєчасно провести цю процедуру, щоб отримати компенсацію від держави.

Спробувати приватизувати землю в Харкові у всіх перерахованих вище випадках можна як самостійно, так і скориставшись послугами спеціалізованої компанії. Варто врахувати, що здебільшого потрібно буде готувати документи, не тільки безпосередньо необхідні для приватизації, а й часто упорядковувати право власності на об'єкт нерухомості. Якщо виконувати все це самотужки, може піти чимало часу, втрачати який у деяких випадках надто дорого. 

Читайте также
04.06.24 Укладення та продовження договорів оренди землі в Харкові: основні правила згідно з новим законодавством

Воєнний стан в Україні вплинув практично на всі сфери, тому доводиться адаптуватися під ці умови і зміни законодавства. Оренда землі під знанням так само не втрачає своєї актуальності, і власникам ділянки варто знати, як правильно укласти договір оренди землі, а також продовжити його за необхідності. 

18.05.24 Узаконення самобуду за рішенням суду

Самовільне будівництво в Україні досить поширене, і нерідко власники таких будівель спеціально зводять їх, щоб довго не чекати офіційних дозволів. Але ввести будинок в експлуатацію вже після будівництва зовсім не простіше, часто ще довше, а найголовніше - дорожче.  

01.05.24 Чи можна приватизувати землю в період дії воєнного стану

Одночасно із запровадженням воєнного стану в Україні почав діяти і мораторій на безоплатну приватизацію ділянок. З одного боку, це ускладнило можливість узаконити землю під будинком або на присадибній ділянці, але з іншого - дало змогу захистити частину громадян від можливих негативних наслідків.

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати