+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

16.09.24

Укладення та продовження договорів оренди землі в Харкові: основні правила згідно з новим законодавство

Воєнний стан в Україні вплинув практично на всі сфери, тому доводиться адаптуватися під ці умови і зміни законодавства. Оренда землі під знанням так само не втрачає своєї актуальності, і власникам ділянки варто знати, як правильно укласти договір оренди землі, а також продовжити його за необхідності.

Як відбувається процедура укладення договору оренди землі в Харкові

Право на оренду землі під складом або на іншій території, як і договір про це, підлягають обов'язковій реєстрації. 

Процедура укладення договору може йти двома шляхами, залежно від того, коли було визначено цільове призначення ділянки. Якщо це було зроблено пізніше 11 серпня 2021 року, то нічого не потрібно змінювати в документації, адже саме з цієї дати діє новий Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок. Якщо таку процедуру проведено раніше, то щоб оренда землі під виробництвом або на іншій території була можлива, обов'язково потрібно привести цільове призначення у відповідність до нього. Це дуже важливо, оскільки здати в оренду або орендувати можна тільки ту землю, мета використання якої збігається з присвоєним призначенням згідно з Класифікатором. 

Для укладення договору оренди під цехом або іншою ділянкою неможливо обійтися без топографо-геодезичної зйомки 1:500. З її допомогою створюється топографічний план, на якому зображено все, що знаходиться на ділянці в масштабі 1:500. Це фактично один із перших документів, який потрібно погодити у відповідних органах і зареєструвати.

Після того як готовий топографічний план і пройшла його реєстрація, необхідне рішення Харківської міської ради про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою. При цьому важливо враховувати, що якщо на ділянці є нежитлові приміщення, то потрібно мати або оформити право власності на них. Легалізація самобуду, якщо у власника немає документів на споруди, обов'язково потрібна, інакше неможливо здати земельну ділянку під ним в оренду. 

Ще одним важливим моментом, щоб оренда землі під мафом, наприклад, була законною, є розробка проєкту землеустрою, а також узгодження межі земельної ділянки. Лише після цього можна пройти процедуру державної реєстрації, яка полягає у присвоєнні кадастрового номера. А вже з ним потрібно отримати рішення Харківської міської ради про затвердження проєкту землеустрою та надання в оренду ділянки. Без усіх цих процедур ніхто не погодиться підписати договір, який також потрібно зареєструвати. На період воєнного часу цим опікується обласна військова адміністрація - там вносять дані до спеціальної Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань. 

Усе це можна виконувати самостійно. Або ж звернутися до фахівців, які зможуть швидко і якісно пройти всі етапи підготовки до оформлення договору, щоб оренда землі під нежитловою ділянкою була абсолютно законною і безпечною для обох сторін.

Як продовжити договір оренди землі в Харкові

У договорах оренди, оформлених ще до 16 липня 2020-го, обов'язково містяться умови, як його можна продовжити, і можна діяти згідно з цими пунктами. Але після цієї дати земельне законодавство змінювалося, тому в такий документ уже можна не включати цей пункт, тоді процедура відбуватиметься в автоматичному режимі на той самий період, на який було б складено договір. Якщо орендодавець або орендар хоче його розірвати, необхідно звернутися до Центру адміністративних послуг і подати заяву про бажання виключити його з реєстру даних. Зробити це потрібно не пізніше ніж за 30 календарних днів (місяць) до закінчення дії договору або чергового його продовження. 

Читайте также
04.06.24 Укладення та продовження договорів оренди землі в Харкові: основні правила згідно з новим законодавством

Воєнний стан в Україні вплинув практично на всі сфери, тому доводиться адаптуватися під ці умови і зміни законодавства. Оренда землі під знанням так само не втрачає своєї актуальності, і власникам ділянки варто знати, як правильно укласти договір оренди землі, а також продовжити його за необхідності. 

18.05.24 Узаконення самобуду за рішенням суду

Самовільне будівництво в Україні досить поширене, і нерідко власники таких будівель спеціально зводять їх, щоб довго не чекати офіційних дозволів. Але ввести будинок в експлуатацію вже після будівництва зовсім не простіше, часто ще довше, а найголовніше - дорожче.  

01.05.24 Чи можна приватизувати землю в період дії воєнного стану

Одночасно із запровадженням воєнного стану в Україні почав діяти і мораторій на безоплатну приватизацію ділянок. З одного боку, це ускладнило можливість узаконити землю під будинком або на присадибній ділянці, але з іншого - дало змогу захистити частину громадян від можливих негативних наслідків.

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати