+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

07.12.24

У вас є самобуд без документів? Тоді обов'язково прочитайте цю статтю до кінця!

Сьогодні поговоримо про самочинне будівництво, а саме: самовільно зведені будинки, балкони, гаражі, прибудови, реконструкції тощо.

Давайте почнемо з визначення, що таке самобуд.

Самобуд - це житлова або нежитлова споруда, яка була збудована без відповідних дозвільних документів, без проєктної документації та найчастіше з порушенням ДБН. За законом України,такий об'єкт не має жодного юридичного статусу, його не можна продати, купити, подарувати, ввести в нього комунікації (світло, газ, воду, каналізацію), у деяких випадках прописатися в ньому, а якщо ваша нерухомість постраждає внаслідок бойових дій, ви не зможете отримати відшкодування від держави.

Фактично подібні об'єкти мають цінність лише як будівельні матеріали та її власник не може вчиняти з такою нерухомістю будь-які правові дії.

Самобуди можна умовно поділити на 2 типи:

  • Перший - це самобуд на який зовсім немає документів. Наприклад у вас є земельна ділянка, ви підняли на ній будиночок, але жодних документів на нього не отримували
  • Другий - це коли у вас є вже введена в експлуатацію і внесена в реєстр нерухомість, і ви ії реконструювали:

Наприклад у вас є  квартира до якої ви добудували балкон.

Або у вас є одноповерховий будинок до якого добудували других поверх чи збільшили площу першого. Тобто простими словами - ви реконструювали свою нерухомість без будь яких дозвільних документів і ці зміни ви ніяк не зареєстрували.

З цим розібрались, йдемо далі

Чому так відбувається, чому в Україні так багато самочинного будівництва:

Справа в тому, що Існує міф, що простіше і  дешевше спочатку побудувати нерухомість, а потім її зареєструвати. Але на практиці все виявляється навпаки, і реєстрація самобуду вийде вам значно дорожче ніж якби ви отримали необхідні документи ще до початку будівництва.

Більш того, за нерухомість, яку побудовано без відповідних дозвільних документів, державою передбачено накладення штрафу в розмірі від двохсот п’ятдесяти до трьохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 335 500 до 469 700 тисяч гривень.

Також є дуже великий ризик того, що влада може демонтувати самочинно побудовану нерухомість, тому що для цього є передбачені законом механізми. І як я вже сказав що немає документів ви ризикуєте втратити своє майно і понести додаткові витрати на демонтаж. 

Тому для економії вашого часу, грошей і нервів ми наполегливо радимо зробити все своєчасно і отримувати всі необхідні дозвільні документи перед початком будівництва.

Переходимо до головного питання: що робити тим, хто вже є власником самобуду?

Хочемо Вас одразу заспокоїти, не все так погано, як здається. Адже є кілька варіантів легалізації самобуду

  • Перший - якщо ваш будинок побудований до 08.08.1992 року, ви можете ввести його в експлуатацію за спрощеною системою на підставі технічного паспорта з присвоєнням поштової адреси
  • Варіант номер 2 -  якщо ваш будинок побудований в період з 08.08.1992 по 09.04.2015, він підпадає під будівельну амністію та його можна ввести в експлуатацію за спрощенню системою
  • Варіант номер 3 - якщо будівництво нерухомості розпочато після 2015 року, для його реєстрації вам необхідно пройти повну процедуру, яка передбачає отримання всіх необхідних дозвільних документів на будівництво

Це основні варіанті легалізації самочинного будівництва, і для того щоб дізнатись який саме підійде вам, треба ретельно вивчити інсуючі документи, ситуацію і тільки після цього переходити до дій.

Також можна додати, що раніше була практика узаконення самобуду рішенням суду, і багато власників незареєстрованих будівель помилково вважають, що можуть cходити до суду, отримати рішення і зареєструвати нерухомість. Але сьогодня не все так просто як здається. Узаконення самобу за pішенням суду ми розберемо детально у наступних статтях. 

Читайте также
04.06.24 Укладення та продовження договорів оренди землі в Харкові: основні правила згідно з новим законодавством

Воєнний стан в Україні вплинув практично на всі сфери, тому доводиться адаптуватися під ці умови і зміни законодавства. Оренда землі під знанням так само не втрачає своєї актуальності, і власникам ділянки варто знати, як правильно укласти договір оренди землі, а також продовжити його за необхідності. 

18.05.24 Узаконення самобуду за рішенням суду

Самовільне будівництво в Україні досить поширене, і нерідко власники таких будівель спеціально зводять їх, щоб довго не чекати офіційних дозволів. Але ввести будинок в експлуатацію вже після будівництва зовсім не простіше, часто ще довше, а найголовніше - дорожче.  

01.05.24 Чи можна приватизувати землю в період дії воєнного стану

Одночасно із запровадженням воєнного стану в Україні почав діяти і мораторій на безоплатну приватизацію ділянок. З одного боку, це ускладнило можливість узаконити землю під будинком або на присадибній ділянці, але з іншого - дало змогу захистити частину громадян від можливих негативних наслідків.

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати