+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

21.11.24

Що таке кадастровий номер на землю?

Цей пост присвячений важливій темі, щодо якої у громадян завжди виникає багато запитань - кадастровому номеру

Давайте розберемось що таке кадастровий номер, як він виглядає, для чого він взагалі потрібен та чи обов’язково його робити

Ітак, кадостровий номер це ідентифікаційний номер земельної ділянки, який є унікальним на всій території України. Його можна порівняти з ідентифікаційним номером громадян України. У кожної людини він окремий. Так само і у земельними ділянками, у кожної свій унікальний кадастровий номер який є дійсним протягом всього часу існування земельної ділянки. 

У разі якщо у земельної ділянки змінився власник кадастровий номер землі все одно залишається той самий, і зміниться він тільки у разі поділу землі або об'єднання землі, тому що буде створено нову земельну ділянку (и).

Важливо зауважити, що кадастровий номер присвоюється всім без винятку земельним ділянкам незалежно від форм власності: державної, комунальної або приватної. 

Як виглядає кадастровий номер?

Кадастровий номер складається з дев’ятнадцяти цифр, які поділені між собою двокрапками

  • перші десять цифр відображають населений пункт (область, район і т.д.

  • наступні дві відображають кадастрову зону

  • потім три цифри відображають кадастровий квартал

  • і останні чотири - номер земельної ділянки в рамках кадастрового кварталу

Для чого потрібен кадастровий номер на землю?

Теперь найголовніше - Для чого потрібен кадастровий номер? Тут все дуже просто - без кадастрового номера власник земельної ділянки не з може з нею нічого зробити. 

Ви не зможете таку землю: продати, подарувати, вступити на неї у спадщину, внести до статутний капіталу, внести як заставне майно, приватизувати і так далі. 

Тобто ви взагалі не зможете вчиняти будь які правові дії з такою нерухомістю. Тому вкрай важливо присвоїти кадастровий номер земельній ділянці з подальшою приватизацією земельної ділянки у приватну власність. 

Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці?

Щоб присвоїти кадастровий номер земельній ділянці ії власник повинен звернутися до землевпорядної організації, яка має належні сертифікати і право на виконання подібних робіт

В рамках цієї роботи проводиться геодезична зйомка сертифікованим інженером геодезистом, розробляється технічна документація із землеустрою сертифікованим інженером землевпорядником, погоджуються межі земельної ділянки з усіма сусідами, і лише потім присвоюється кадастровий номер

Вартість присвоєння кадастрового номера залежить від багатьох факторів як місце розташування землі, площі, наявності документів на землю та інших. Для того щоб зробити кошторис потрібно звернутися до землевпорядної фірми та надати їм необхідні документи для розрахунку вартості роботи.

Ітак друзі.  Як ви бачите, наявність кадастрового номера є необхідністю, і без нього просто нікуди. Можливо здається, що сьогодні вам він не потрібен, але як показує практика клієнтів які до нас звертаються, краще його зробити щоб потім не бігти стрімголов і не переплачувати за швидкість

Тому ми радимо всім у кого є земельна ділянка без кадастрового номера замислитись над його присвоєнням і привести свої документи до ладу. 

Читайте также
04.06.24 Укладення та продовження договорів оренди землі в Харкові: основні правила згідно з новим законодавством

Воєнний стан в Україні вплинув практично на всі сфери, тому доводиться адаптуватися під ці умови і зміни законодавства. Оренда землі під знанням так само не втрачає своєї актуальності, і власникам ділянки варто знати, як правильно укласти договір оренди землі, а також продовжити його за необхідності. 

18.05.24 Узаконення самобуду за рішенням суду

Самовільне будівництво в Україні досить поширене, і нерідко власники таких будівель спеціально зводять їх, щоб довго не чекати офіційних дозволів. Але ввести будинок в експлуатацію вже після будівництва зовсім не простіше, часто ще довше, а найголовніше - дорожче.  

01.05.24 Чи можна приватизувати землю в період дії воєнного стану

Одночасно із запровадженням воєнного стану в Україні почав діяти і мораторій на безоплатну приватизацію ділянок. З одного боку, це ускладнило можливість узаконити землю під будинком або на присадибній ділянці, але з іншого - дало змогу захистити частину громадян від можливих негативних наслідків.

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати