Синій державний акт (2009-2012)
У двох попередніх статтях ми познайомилися з поняттям державний акт і розібрали 2 перших екземпляри, які видавали громадянам у період з 1993 по 2008 рік - червоний держакт і синій. І тепер поговоримо про крайній державний акт, останній з трьох, який видавався власникам землі до моменту створення єдиної електронної бази даних на нерухоме майно.
Мова йде про державний акт зразка 2009 - 2012 року синього кольору.
Цей документ є вдосконаленою формою державного акта, в якому на відміну від попередньої версії з'явилося додаткове поле із зазначенням ідентифікаційного номера власника землі.
Зроблено це з тієї причини, що до 2008 року до державного акта вносили тільки ПІБ власника землі, і дуже часто через орфографічні помилки або невірно внесені дані у власників землі виникали різноманітні труднощі та проблеми в питаннях розпорядження їхнім майном. Через помилки в державному акті земельну ділянку не можна було продати, купити, подарувати, внести до статутного капіталу і в принципі не можна було укладати жодних договорів.Вирішувалася ця проблема кустарним шляхом - видачею дубліката державного акта через нібито втрату оригіналу (на той момент це був найпоширеніший і найдієвіший варіант).
І ось із появою нових (синіх державних актів) і додаванням поля з ідентифікаційним номером цю проблему нарешті було вирішено.
У принципі це головна й основна відмінність від попередньої версії. Усі інші дані, як-от кадастровий номер, дані про рішення, на підставі якого видано держакт, ким його видано, коли, під яким номером тощо, повністю ідентичні попередній редакції.
Ви напевно запитаєте, якого кольору державні акти видають сьогодні? І відповідь буде простою - ніякого
Річ у тім, що видача державних актів тривала аж до 2013 року, після чого було запущено роботу ДЗК, і з цього моменту реєстрація землі в земельному кадастрі та реєстрація права на землю стали двома окремими поняттями, які здійснювали, з одного боку, Держгеокадастр (він присвоює кадастровий номер), а з іншого боку - органи юстиції (які реєструють право на майно).
Ну а підтвердженням того, що дані про ділянку внесено до бази держгеокадастру, є витяг з ДЗК, яка з 2016 року і донині є єдиним документом, який підтверджує факт внесення даних про землю.
Сам же державний акт, як і раніше, є правовстановлювальним документом на землю, і дає право розпоряджатися даним майном власникові землі (попередньо замовивши витяг ДЗК, про який ми згадали вище).
Ну а в наступних статтях ми поговоримо про приватизацію земельної ділянки під будинком, а також про процедуру приватизації землі без будівель і будь-яких правовстановлюючих документів