+38 050 750 99 33

 

10:00 - 22:00

Години роботи Пн-Пт

+38 050 750 99 33

 

Замовити дзвінок
укр

+38 050 750 99 33

 

20.05.24

Як отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло?

У цій статті ми торкнемося дуже важливого питання, яке стоїть на порядку денному на всій території України - це отримання компенсації за знищене війною житло (зруйновані квартири, будинки, гаражі, промислові, складські приміщення).
А саме поговоримо про те, як бути громадянам, у яких постраждало майно внаслідок воєнних дій і водночас їхня нерухомість не зареєстрована в електронному реєстрі та немає жодних правовстановлюючих документів на майно.

ВАЖЛИВО! Особливо це стосується тих районів, які розташовані на лінії зіткнення і поблизу кордонів Російської Федерації (Вовчанськ, Козача Лопань, Дергачі, Чугуїв, Ізюм, Старий Салтів, Печеніги, Золочів та інші населені пункти)

Розбираймося, де криється проблема.

Перше, що хочеться сказати, що масштаб незареєстрованих житлових, а особливо дачних будинків на території України колосальний. Багато громадян або мають старі документи, які, звісно, в жодні реєстри не вносили, або ж взагалі не мають жодних правовстановлювальних документів, оскільки, побудувавши будинок, вони просто не займалися його узаконенням. Побудувати побудували, а зареєструвати "забули". А якщо говорити правильно, то просто на це забили. Особливо це стосується дачних і садових будинків, які розташовані на садових ділянках у садових товариствах.

Ні для кого не секрет, що в Харкові та Харківській області на території садових товариств часто будують не садові, а дуже навіть житлові будинки, площею часто понад 300 м2, з усіма зручностями і для постійного проживання. Але при тому що вони житлові, дуже часто такі будинки не реєструють належним чином і не вводять в експлуатацію. І дуже даремно! Адже в сьогоднішніх реаліях війни ніхто не зареєстрований від попадання снаряда або ракети в будинок або іншу нерухомість, з подальшим руйнуванням або повним знищенням. А якщо ваше майно не зареєстроване, то воно де-юре не існує ні для Держави, ні для покупців, ні для кого. Це просто будівельні матеріали.

Виникає питання: ЯК БУТИ? 

Давайте розберемо, в яких ситуаціях необхідно привести до ладу документи і ввести будинок або іншу нерухомість в експлуатацію і в електронний реєстр:

  • перше - за наявності старих документів на будинок, який побудовано до 08.08.1992 року. Здебільшого на руках у власників такої нерухомості старий технічний паспорт. Якщо у вас такі документи, то вважайте, що вам пощастило. Вашу нерухомість можна зареєструвати і ввести в експлуатацію за спрощеною системою на підставі технічного паспорта на будинок і присвоєння поштової адреси.
  • другий випадок - це якщо ваш будинок побудований у проміжку між 08.08.1992 роком і 09.04.2015 роком. У цьому випадку власник будинку потрапляє під будівельну амністію і він може ввести в експлуатацію будинок на підставі декларації про готовність об'єкта до експлуатації та реєстрацію будинку в електронному реєстрі на нерухоме майно (за умови, що земля, на якій будинок збудовано, перебуває у вашій власності також до 09.04.2015 року). 
  • третя ситуація - якщо у вас побудований новий будинок, у період після 09.04.2015 року. У такому разі власнику будинку необхідно пройти повний процес реєстрації нерухомості, а саме: отримати будівельний паспорт на будинок, отримати декларацію про початок будівельних робіт, провести технічну інвентаризацію (технічний паспорт БТІ), отримати декларацію про готовність об'єкта до експлуатації та у фіналі внести нерухоме майно до електронного реєстру.

Як ви бачите, відсутність реєстрації на нерухомість може бути як на будинки, побудовані кілька десятиліть тому, так і на нове будівництво, незалежно від того, житловий це будинок або садовий, від його розташування (Харків або Харківська область), площі або інших чинників. І ключовий фактор - усю цю нерухомість об'єднує те, що вона не введена в експлуатацію.

Лише після того, як буде завершено всі перераховані вище дії, ви можете звернутися до держави і стати в чергу на компенсацію за зруйноване житло. 

Тому, друзі, ми наполегливо радимо вам незалежно від того, постраждав ваш будинок чи ні, живете ви в ньому або не проживаєте, виїхали ви за кордон або залишилися в Україні, - зайнятися питанням введення в експлуатацію вашої нерухомості, щоб убезпечити себе і своє майно.

Читайте также
18.05.24 Узаконення самобуду за рішенням суду

Самовільне будівництво в Україні досить поширене, і нерідко власники таких будівель спеціально зводять їх, щоб довго не чекати офіційних дозволів. Але ввести будинок в експлуатацію вже після будівництва зовсім не простіше, часто ще довше, а найголовніше - дорожче.  

01.05.24 Чи можна приватизувати землю в період дії воєнного стану

Одночасно із запровадженням воєнного стану в Україні почав діяти і мораторій на безоплатну приватизацію ділянок. З одного боку, це ускладнило можливість узаконити землю під будинком або на присадибній ділянці, але з іншого - дало змогу захистити частину громадян від можливих негативних наслідків.

21.04.24 У вас есть самострой? Тогда обязательно прочитайте эту статью до конца

У вас є самобуд без документів? Тоді обов'язково прочитайте цю статтю до кінця. У ній ми розповімо, що таке самобуд, які існують варіанти легалізації самовільного будівництва, а також поговоримо про те, які бувають проблеми та підводні камені у власників такої нерухомості.

МИ ЗНАХОДИМОСЬ ЗА АДРЕСОЮ:

м Харків, пл.Конституції 1, Палац Праці, 8-й під'їзд, 5 поверх, офіс 85-01

скасувати